Bank Spółdzielczy

Rachunek oszczędnościowy IKE

foto

Rachunek oszczędnościowy IKE

 

Tylko systematyczne oszczędzanie może zapewnić Ci stabilność finansową na emeryturze. Dla klientów, którzy zabezpieczenie swojej przyszłości biorą w swoje ręce przygotowaliśmy INDYWIDUALNE KONTO EMERYTALNE - IKE.

Rachunek IKE umożliwia oszczędzanie bez konieczności zadeklarowania regularności czy wysokości wpłat. Możesz wpłacać dowolne kwoty z zachowaniem rocznego górnego limitu wpłat, gdy tylko masz wolne środki. Jednak wypłata z rachunku IKE możliwa będzie dopiero po uzyskaniu uprawnień emerytalnych, dzięki czemu nie ma możliwości użycia zgromadzonych środków niezgodnie
z przeznaczeniem.

Bardzo istotny jest fakt, iż środki zgromadzone na rachunku IKE zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych i indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego zwolnione są z opodatkowania podatkiem od zysków kapitałowych.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Chcesz się z nami skontaktować? Jesteś zainteresowany wybraną usługą? Pozostaw swoje dane kontaktowe! Z miłą chęcią nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i wyjaśni wszelkie aspekty oferty naszego Banku.


Zamknij
 

Posiadanie rachunku oszczędnościowego IKE to niewątpliwie korzyść z bezpiecznego gromadzenia i przechowywania środków pieniężnych na dowolny okres. Zwykle rozumiemy, że dodatkowa emerytura będzie tym wyższa, im większą kwotę odłożymy. Zdajemy sobie sprawę również z tego, iż do zwiększenia emerytury przyczynić się mogą zyski z inwestowania odkładanych składek. Możemy jednak nie doceniać znaczenia skumulowania kwoty zysków: przy odpowiednio długim horyzoncie czasowym, a zyski mają szansę kilkakrotnie przekroczyć kwotę odłożonych składek.

Dlatego z całą pewnością należy stwierdzić, iż warto posiadać rachunek IKE.

Za czynności związane z obsługą rachunku pobierane są opłaty i prowizje zgodnie z obowiązującą taryfą opłat i prowizji dla klientów indywidualnych.

Do pobrania:

Tabela oprocentowania produktów bankowych.

Taryfa opłat i prowizji.

Jak założyć rachunek oszczędnościowy IKE?

To proste, wystarczy tylko:

  • przyjść do najbliższej placówki Banku z dokumentem tożsamości,
  • podpisać umowę rachunku oszczędnościowego IKE.
Dowiedz się więcej

Zadzwoń pod numer
naszej infolinii:
33 79 100

lub odwiedź jeden
z naszych oddziałów:
Lista Oddziałów

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Zastrzeżenie karty

Program Rodzina 500+

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ